Smutek obojga partnerów

jestesmy z soba od4 lat w Anglii. jak sie poznalismy oboje bylismy radosni i optymistyczni.ale zmienilo sie to. raz ja a raz on jestesmy zalamani. albo poprostu oboje jestesmy zalamani od lat i nie radzimy sobie z tym.nie mamy zadnych problemow, co potrzebujemy to mamy jestesmy zdrowi kochamy sie a mimo wszystko na codzien jestesmy smutni..klocimy sie a jak sie klocimy wypominamy sobie ze to przez ciebie jest zle! moj chlopak bez powodu jest zalamany.depresja?co zrobic skoro jest smutny od lat?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

W opisanej przez Panią sytuacji warto przede wszystkim zastanowić się nad przyczynami smutku i źródłem złego samopoczucia Państwa. Warto przede wszystkim wykluczyć depresję - w tym celu proponuję kontakt ze specjalistą.

Trochę to wygląda tak, jakby w tym całym poukładanym świecie czegoś Państwu brakowało, jakaś potrzeba nie jest realizowana. Nawet jeśli obiektywnie wszystko jest dobrze, to niekoniecznie dla Was musi to być dobrze. Warto poszukać, co Państwo czują, czego potrzebują, oczekują, poobserwować, co sprawia, że czują się Państwo dobrze/lepiej/szczęśliwi. Warto także skorzystać z pomocy psychologa, który wykluczy inne choroby (np ww depresję) lub zdiagnozuje i zaproponuje leczenie. Są gabinety online- warto z nich skorzystać, jeśli maja Państwo trudność w odnalezieniu polskojęzycznego psychologa na miejscu.