Histerie, smutek i wycofanie społeczne u 22-latki

kontaktowałam sie juz z wami jakis czas temuw sprawie mojej córki 22 letniej,która sie nie uczy ,nie pracuje,spi do 14,do tego doszły teraz jeszcze awantury z chłopakiem konczace sie totalna histeria i stwierdzeniami ,ze nie chce juz zyc.Jest najczesciej smutna,arogancka,bez kontaktu i te HISTERIE,które nas wykanczaja.Prosze o adres jakiejs grupy wsparcia w Krakowie dla rodzicow, bo sami sobie z tym nie radzimy,ona sama nie chce pójsc do zadnego lekarza,to juz trwa kilka lat

Być może dobrym pomysłem byłby skorzystanie z pomocy terapeuty rodzinnego- nawet jeśli córka nie zdecyduje się na spotkanie, Państwo będą mieli okazje popracować nad wzmocnieniem w roli rodzica, asertywnością, stawianiem granic, oddawaniem odpowiedzialności, poczuciem kompetencji, pewności siebie i wartości itp, a dzięki temu ułożyć swoje relacje z dorosła (choć zależną od Państwa i nie biorąca odpowiedzialności za swoje życie) córką.
Żeby coś się zmieniło, najczęściej trzeba zacząć od zmiany siebie, swoich postaw i zachowań. To pociąga za sobą zmiany w całej rodzinie. Taki efekt śniegowej kuli.

Witam,
niestety nie znam żadnych grup wsparcia, ale może warto byłoby jeszcze poszukać platformy porozumienia z córką, zastanowić się co ona może chcieć państwu przekazać poprzez swoje zachowania oraz co Państwo z związku z tym czują? Zapewne istnieją jakieś obszary porozumienia. Rozumiem, ze martwi Państwa wycofanie córki, warto o tym porozmawiać, co to dla Państwa znaczy, jak Państwo na to reagują. Nie udało mi się znaleźć żadnych grup wsparcia, jednak może warto udać się na konsultacje do psychologa. Będą mogli tam Państwo porozmawiać o swoich emocjach związanych z tą sytuacją oraz być może jakoś pomóc córce. Bo widzę, że chcieliby Państwo także jej pomóc, być może tylko nie maja już Państwo pomysłu na to jak to zrobić, i trochę już zaczyna brakować Państwu sił, specjalista być może mógłby pomóc, jak można lepiej zrozumieć siebie nawzajem. W razie dodatkowych wątpliwości mogą się Państwo także kontaktować ze mną bezpośrednio, najlepiej mailowo, zachęcam. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witam. W Krakowie znajdą Państwo bardzo wiele ośrodków oferujących profesjonalną pomoc psychoterapeutyczną rodzinom. Polecam Ośrodek Psychoterapii Systemowej przy ul. Lea oraz Krakowski Ośrodek Terapii przy ul. Miodowej. Pozdrawiam