Początki depresji u kobiety samotnie wychowującej dziecko

Ja nigdzie nie bywam,Mam niepełnospraną córkę.Jestem sama.Nie mam czasu,bo co zrobie z córką. Nie pracuje.Każdy dzień jest taki sam.Rano pobudka,córke przypilnować,mycie jedzenie.Zawoze do szkoły.Wracam do domu w którym czeka pies. Tak siedze sprzatam,gotuje obiad.Okolo 14 jade do szkoły.Wracam do domu z córka obiad. i siedzenie w domu. Kazdy dzien taki sam. Nie mam z kim córki zostawić. Jestem więzniem w domu.

Szanowna Pani - czy kontaktowała się Pani ze szkołą lub ośrodkami które wspierają rodziców z niepełnosprawnym dzieckiem? Nie wiem jaki jest stopień niepełnosprawności córki - czy dojeżdża do szkoły z oddziałami integracyjnymi czy do placówki rewalidacyjnej. Jeśli w miejscu do którego uczęszcza jest więcej rodziców, którzy mają niepełnosprawne dzieci - być może zapoznanie się z nimi i podzielenie doświadczeniami mogłoby pomóc Pani w zmianie swojej sytuacji (wzajemna pomoc w opiece, przejęcie pomysłów na spędzenie wolnego czasu i możliwości wyjścia)? Czy ktoś z rodziny może Panią wesprzeć w opiece nad dzieckiem? W przypadku nasilającego się dalej spadku nastroju można spotkać się z psychiatrą celem ustalenia, czy potrzebna jest już farmakologia.

Musi Pani zadbać o siebie. Dobrym rozwiązaniem jest uczestnictwo w grupie wsparcia, które prowadzą stowarzyszenia, ośrodki pomocy rodzinie lub działają przy szkołach lub ośrodkach rehabilitacji dzieci i młodzieży.