Czy przed leczeniem ortodontycznym należy usunąć bruzdy?

Witam,zaczęły mi wychodzić ósemki przez co moje zęby się skrzywiły,chciałbym podjąć leczenie ortodontyczne aparatem stałym,najbardziej zależy mi na górnym łuku mam skrzywione siekacze i chciałbym je wyprostować,czytałem że wszystkie zęby mam zdrowe jednak przy siekaczach mam bruzdy na jedynce czy trzeba będzie usunąć te bruzdy?Jeżeli tak to w jaki sposób?

Same ósemki nie skrzywią niczyjego zgryzu. Muszą być jeszcze inne przyczyny. Proszę niczego nie usuwać bez konsultacji z lekarzem prowadzącym leczenie. Pozdrawiam