Czy przed współżyciem trzeba iść do ginekologa?

witam mam na imię magdalena z lublina lat 22 chciałabym uprawiać sex z moim chłopakiek czy przed współżyciem trzeba iść do ginekologa czy moge uprawiać sex i jaka antykoncepcja będzie dla mnie najlepsza i dla mojego chłopaka proszę o odpowiedź

Dzień dobry!

Tak, to właściwy czas, aby odbyć pierwszą wizytę u lekarza ginekologa, a następnie pozostawać pod jego opieką i regularnie wykonywać badania profilaktyczne przez całe życie.

Każda kobieta i każda para ma inne potrzeby i oczekiwania wobec antykoncepcji. Aby wybrać właściwą metodę, konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji (np. co do Państwa stanu zdrowia, regularności charakteru współżycia, planów na przyszłość, oczekiwanej skuteczności antykoncepcji itp.) oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!