Czy przez taką sytuację mogę być w ciąży?

Dzień dobry! Mam pytanie odnośnie możliwości zapłodnienia. Otóż nie uprawialiśmy z chłopakiem seksu pochwowego. Jednak w trakcie spędzania razem czasu wydostał się ten płyn (ejaakulat?) I dostał się na okolice mojego bikini. (zabrzmi to okropnie nieumiejętnie, ale tam gdzie wyrastają mi włosy, nie w okolice pochwy). Został on starty ręcznikiem i wróciliśmy dalej do spędzania razem czasu. Nastąpił seks oralny i wsuwanie we mnie palcy. Zaznaczając że ten ejaakulat(?) nie był na dłoniach partnera zasadniczo. Jednak w internecie jest wszystko opisane praktycznie strasznie i się obawiam potencjalnej ciąży. Ostatni okres rozpoczął mi się 13 lipca, ale nie potrafię obliczać własnego cyklu... Czy powinnam zastosować tabletkę "po"? I najbliższa możliwość zastosowania jej byłaby w poniedziałek. Sytuacja miała miejsce dzisiaj koło 13? Jestem przerażona, bo w internecie jest multum informacji. U ginekologa nigdy nie byłam (chociaz chciałam się zapisać we wrzesniu). Proszę o odpowiedź i pomoc, ponieważ jestem zagubiona i przerażona.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w opisanej przez Panią sytuacji nie ma możliwości zajścia w ciążę. Nie jest więc konieczne przyjmowanie tabletki awaryjnej.

Preejakulat, który pojawia się w trakcie zbliżenia może zawierać plemniki, jednak aby doszło do zapłodnienia musiałyby one dostać się w głąb pochwy. A do tego nie doszło. Płyn preejakulacyjny znalazł się jedynie w okolicy bikini, a następnie został starty ręcznikiem, więc plemniki nie miały szansy przedostać się dalej.

Na przyszłość proszę pomyśleć o zabezpieczeniu, np. w postaci prezerwatywy. Ochroni ona nie tylko przed potencjalną ciążą, ale również przed zarażeniem chorobą weneryczną. Zachęcamy również do wizyty u ginekologa, z którym porozmawiać będzie mogła Pani o obliczaniu cyklu miesiączkowego oraz dostępnych metodach antykoncepcji.

Więcej informacji na temat preejakulatu oraz możliwości zajścia w ciążę przez kontakt z nim znajdzie Pani pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.