Czy przy cukrzycy mogę stosować suplement diety spalający tkankę tłuszczową?

Dzień dobry! Mam na imię Michał i mam 18 lat. Od prawie trzech lat choruję na cukrzycę. Moja cukrzyca jest raczej wyrównana i właściwie daję sobie radę. Jestem raczej szczupły, ale dla lepszej sylwetki chodzę od niedawna na siłownię. Mam pytanie: stosuję przed ćwiczeniami L-karnitynę, czy to jest bezpieczne dla cukrzyka, czy nie zrobię sobie krzywdy? Dziękuję za odpowiedź, Michał

Witam serdecznie!

U większości osób stosujących tę substancję nie dochodzi do zaburzeń glikemii, jednak nie u wszystkich. Trudno jest przewidzieć, jak będzie u Pana. Warto skonsultować stosowanie preparatu z prowadzącym diabetologiem. Poza tym preparat ten pomaga głównie w redukcji masy tłuszczowej - napisał Pan, że jest szczupły, więc proszę się zastanowić, czy warto w ogóle stosować suplement. Trening prowadzony systematycznie z pewnością pomoże wymodelować sylwetkę.

Pozdrawiam