Jak dowiedzieć się, co on czuje?

Spotykam się od roku z chłopakiem 8 lat ode mnie starszym. Ja mam 18. Nie jesteśmy ze sobą. On uważa, że jest dla mnie za stary, a mimo to chce się spotykać. Nie rozumiem w jego zachowaniu wielu rzeczy. Dzwoni i pisze do mnie tylko wtedy, gdy ma na to ochotę. W ogóle nie chce rozmawiać ze mną o swoich uczuciach, a jeśli już, to zdarza się to bardzo rzadko i głównie rozmawiamy tylko o tym, co ja czuję. On natomiast, gdy jest po kilku piwach, mówi mi, że mnie kocha, jest strasznie zazdrosny i traktuje mnie tak, jakbym z nim była. Nie potrafię go zrozumieć. Bardzo go kocham i chciałabym z nim być, ale nie wiem, czego on chce. Bardzo proszę o jakąś radę.

ponad rok temu

Różnica wieku nie odgrywa tak istotnej roli, ważne jest natomiast rozumienie i szacunek dla potrzeb partnera/partnerki. Nie wiem, czy rozmowa na temat Pani uczuć prowadzi do konstruktywnych wniosków i zmian. Z kolei wiele osób ma problemy z rozpoznawaniem własnych uczuć, stanów emocjonalnych i nazywaniem ich. Warto zadać sobie pytanie - co jest wartościowe w Pani związku z tym mężczyzną? Czy zachowanie partnera odpowiada Pani oczekiwaniom? Czy ma Pani w nim oparcie?