Czy przy leczeniu psychiatrycznym można uzyskać rentę socjalną?

Witam. Od 13 r.ż. leczę się psychiatrycznie. Chodzi o zaburzenia depresyjne, lękowe, zaburzenie osobowości typu borderline, mam za sobą jeden epizod psychotyczny. Mam za sobą pobyt na oddziale dziennym młodzieżowym oraz 3-dniową hospitalizację w stacjonarnym oddziale młodzieżowym. Dodatkowo jestem osobą uzależnioną od alkoholu oraz bezodiazepin (silnie uzależniających leków przeciwlękowych). Obecnie mam 22 lata i przebywam aktualnie w ośrodku leczenia uzależnień, za 4 tygodnie kończę terapię, jednak chciałabym kontynuować ją na oddziale dziennym leczenia uzależnień. Z tego tytułu nie mogę podjąć pracy, ponadto nie czuję się na siłach, żeby to zrobić. Dodam, że nigdy nie pracowałam na umowę. Czy istnieje możliwość uzyskania renty socjalnej? Jeżeli tak, to jakie kroki należy podjąć? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Wszystkie te pytania trzeba zadac podczas zajec w osrodku w ktorym Pani przebywa,lub tez skierowac te pytania do lekarza rodzinnego.Pozdrawiam i zycze powodzenia.