Czy przy opuchliznie na twarzy można zaszczepić się na Covid?

Czy opuchlizna twarzy jest przeciwskazaniem do szczepienia przeciwko COVID-19 ? Od około 2 lat po prawej stronie twarzy występuje u mnie opuchlizna. Ponad to pod dolną powieką widoczny jest obrzęk który największy jest rano, nawet po przespanej nocy. Nie znika on całkowicie w ciągu dnia. Opuchlizna pojawiła się nagle. Ostatnio doszedł do tego jeszcze ból (najczęściej w postaci "prądów"), który zawsze występuje na wysokości 5 i 6 zęba górnego. Odbyłam konsultację stomatologiczną z zębami wszystko w porządku. Neurolog oraz fizjoterapeuta szczękowy wykluczyli zapalenie nerwu trójdzielnego. TK zatok bez zmian, ślinianki w porządku. Badania takie jak: TSH, FT3, FT4, antyTPO, ALAT, ASPAT, Inhibitor C1, PPJ (ANA2) met. IIF i DID w hormony, borelioza, morfologia krwi, mocz są w normie. Miałam badaną również krzywą insulinową: na czczo 10,13ulU/ml po 1 godz. po podaniu 75 glukozy 52,89ulU/ml oraz po 2 godz. po podaniu 75 glukozy 41, 15 ulU/ml. APTT 26,7 sek zakres ref. 26 - 37 Białko S wolne 64,73 % zakres ref. 64,2 - 125,8 Fibrynogen 422,16 mg/dl zakres ref. 175 - 400. Badanie fibrynogenu powtórzone po tygodniu w innym laboratorium 5,71 g/l zakres ref. 2,00-4,00. Co to może być? Czy przy podwyższonym fibrynogenie można się zaszczepić przeciw COVID-19?
KOBIETA, 26 LAT 1 tygodni temu

Badanie moczu na glukozę

Wzrost poziomy glukozy we krwi może świadczyć m.in. o infekcjach w nerkach, źle kontrolowanej cukrzycy, jak i wielu innych dolegliwościach i chorobach. Badanie możesz wykonać w każdym laboratorium, a nawet w domu. Dowiedz się więcej oglądając filmik.

Przy stabilnym stanie można się szczepić. Covid19 jest chorobą potencjalnie śmiertelną. Ryzyko NOP w pani przypadku, kiedy dolegliwość utrzymuje się od 2 lat jest tak samo niewielkie jak u innych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty