Czy mogę się jednak zaszczepić przeciw COVID?

Przy każdej infekcji wirusowej mam pokrzywke na klatce piersiowej, trwa to zwykle dobę i znika. W zależności od intensywności infekcji jest ona mocniejsza lub słabsza. Dodatkowo mam uczulenie na NLPZ, salicylany, apap.Czy mogę się zaszczepić przeciw covid? Czy jednak powinnam się wstrzymać?
KOBIETA, 36 LAT 4 miesiące temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

P-wskazaniem do szczepienie jest tylko wstrząs anafilaktyczny w wywiadzie, ostra choroba gorączkowa i zaostrzenie choroby przewlekłej. Alergia na leki nie jest takim p-wskazaniem. Może się więc pani szczepić. Po szczepieniu oczywiście zaleca się 15 minutową obserwację, a w przypadkach niejasnych, tak jak u pani lekarz może poprosić o 30 minutową obserwację. Po szczepieniu dbać o dobre nawodnienie. W razie NOP-u typu gorączka wskazana konsultacja u swojego lekarza POZ.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty