Czy mogę się jednak zaszczepić przeciw COVID?

Przy każdej infekcji wirusowej mam pokrzywke na klatce piersiowej, trwa to zwykle dobę i znika. W zależności od intensywności infekcji jest ona mocniejsza lub słabsza. Dodatkowo mam uczulenie na NLPZ, salicylany, apap.Czy mogę się zaszczepić przeciw covid? Czy jednak powinnam się wstrzymać?

P-wskazaniem do szczepienie jest tylko wstrząs anafilaktyczny w wywiadzie, ostra choroba gorączkowa i zaostrzenie choroby przewlekłej. Alergia na leki nie jest takim p-wskazaniem. Może się więc pani szczepić. Po szczepieniu oczywiście zaleca się 15 minutową obserwację, a w przypadkach niejasnych, tak jak u pani lekarz może poprosić o 30 minutową obserwację. Po szczepieniu dbać o dobre nawodnienie. W razie NOP-u typu gorączka wskazana konsultacja u swojego lekarza POZ.