Czy przy seksoholizmie trzeba unikać fantazjowania, aby być wiernym?

Jak jest sie sexoholiczka to trzeba unikac zachowan i fantazjowania aby byc wiernym?

W Katowicach jest Poradnia Julia, gdzie jest Pani dr seksuolog i psychiatra, ma też w zespole specjalistkę od uzależnień emocjonalnych (behawioralnych).
Zachęcam do skorzystania z pomocy specjalistycznej. Samemu z każdym uzależnieniem bardzo trudno sobie poradzić, bywa to wręcz niemożliwe w wielu sytuacjach.
Pozdrawiam. JW, Poznań. 6/17

Dzień dobry!

Fantazjowanie seksualne często prowadzi do odhamowania także na poziomie zachowań. Można więc uznać je "ryzykowne". Każdy człowiek i każda historia jest jednak inna. Inny jest każdy etap choroby i leczenia. Stąd nie jest możliwe odpowiedzieć na Pani pytanie. Właściwym miejscem do jego rozważania jest własna psychoterapia.

Pozdrawiam!