Czy istnieją środki ku zmniejszeniu objawów odstawienia dla ludzi, którzy wychodzą z seksoholizmu?

Witam, mam pytanie. Czy istnieją jakieś dobre środki ku zmniejszeniu objawów odstawienia dla ludzi ,którzy wychodzą z seksoholizmu?? Jakie wybrać preparaty i jak podejść do tego z psychologicznego punktu widzenia??? Prosiłbym o poradę. Zmęczony człowiek.

Witam Pana,

U osób, które przechodzą terapię uzależnienia behawioralnego jakim jest seksoholizm czasami proponuje się leki z grupy selsktywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Ich podstawowe działanie to efekt przecidepresyjno-przeciwlękowy. Stosowane są jednak także w terapii zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. W terapii seksoholizmu leki te mogą łagodzić obsesyjność, z jaką u osoba uzależnionej pojawiają się przymusowe myśli o seksie. Leki te także nieco redukują poziom libido, co może pomóc przy odchodzeniu od nawyku rozładowywania napięcia przez czynności związane z seksem.

Pozdrawiam!

Terapią uzależnień od seksu prowadzą zazwyczaj psycholodzy-seksuolodzy oraz psycholodzy specjalizujący się w uzależnieniach.
Rzadko stosuje się farmakoterapię wspomagającą.
Jeśli terapeuta widzi taka potrzebę, to korzysta z konsultacji lekarza, zwykle seksuologa lub psychiatry.
Jeżeli Pacjent chciałby zasięgnąć opinii w tym zakresie, to powinien zwrócić się najlepiej do lekarza seksuologa-psychiatry.
W pobliskiej Bydgoszczy praktykuje taka specjalistka, P. dr Izabella Strzelecka.
Dane adresowe są łatwo dostępne w Sieci.

Pozdrawiam. JW, blog.seksuologia.com