Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy stosowaniu tych leków mogę zażywać chlorellę?

Dzień dobry Mam nerwicę lękową, obecnie mam jej nawrót, biorę neurol sr rano i mirtor 45 na noc, czy przy stosowaniu tych leków mogę zażywać tabletki z algami- chlorellę?
KOBIETA, 39 LAT 10 miesięcy temu

Leczenie nerwicy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

raczej nie ma przeciwwskazań, choć nie sposób tego stwierdzić z całą pewnością, ponieważ suplementy diety niestety nie podlegają takim restrykcjom jak leki, wobec czego ich sposób działania, zwłaszcza w interakcji z farmaceutykami, jest często nieznany.

Chlorella to słodkowodna alga, która ma szereg zastosowań w medycynie – przede wszystkim wpływa regenerująco na wątrobę oraz detoksykująco, więc polecana jest m.in. osobom stosującym radioterapię i chemioterapię. Wydaje się, że przy właściwej suplementacji zażywanie chlorelli nie powinno nieść za sobą żadnych skutków ubocznych.

Natomiast możliwe jest wystąpienie reakcji alergicznej, biegunki czy interakcji w kontakcie z promieniami UV. Wówczas, co oczywiste, należy suplement diety odstawić. Więcej o chlorelli w naszym artykule, być może Panią zainteresuje: https://zywienie.abczdrowie.pl/chlorella-wsparcie-watroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy