Czy przyczyną dekoncentracji może być stres?

Wiek 40 lat. Pierwszy przypadek zaniku pamięci czy też dekoncentracji, sam nie wiem jak to zakwalifikować - po prostu wsiadłem do pociągu jadącego w drugą stronę (zamiast w kierunku domu). Kolega z którym zagadałem się na peronie jeździ w ta samą stronę co ja. Nie pomyślałem o tym, że skoro on nie wsiada do pociągu do którego ja wsiadłem to coś chyba nie tak. Zorientowałem się dopiero na końcowej stacji gdy wysiadłem. Strach, panika. To było z jakieś 2 lata temu. Badanie neurologiczne (tomograf) nic nie wykazało. Teraz drugi przypadek STRASZNY. Jestem z dzieckiem w domu i mamy wyjść na miasto. Ubieramy się. jak często się zdarza dziecko się ubiera pomału. Ja wychodzę na zewnątrz i zamykam drzwi idę do sklepu. ZAPOMINAM o dziecku. W sklepie znajoma się pyta jak ten dzieciak nie chory? (Mieliśmy przyjść oboje). Mówi że nie i nic nie robię. NIE DOTARŁO do mnie w ogóle że dziecko zostawiłem w domu. Portfel został w domu, telefon. Zorientowałem się co zrobiłem dopiero jak wróciłem do domu i zobaczyłem wystraszone dziecko. Do neurologa oczywiście się udam, ale czy to może być na tle psychicznym. Stres związany z pracą? No w pracy się dużo dzieje. Oprócz duże nakładu pracy są spore zmiany, zmiany, zmiany. Faktycznie mogą być stresujące i . . . że aż człowiek chciałby walnąć papierami.

Witam Pana,

zalecana jest szczegółowa diagnostyka neurologiczna, psychiatryczna oraz należy zbadać funkcje poznawcze w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od stwierdzenia, że żyjemy w Świecie ciągłych zmian, wokół Nas i w Nas (w Panu też!...).

Zaprezentowane przez Pana symptomy, mogą być (jak najbardziej!) odpowiedzią Pana organizmu na przewlekający się stres.

Z Pana relacji domniemam, że funkcjonował/funkcjonuje Pan na zasadzie "autopilotu", co znaczy w sposób mechanistyczny, bez udziału uwagi (z powodu "zanurzenia się " w myślach?)

Wskazana byłaby dla Pana kontrolna i osobista konsultacja neuropsychologiczna, celem oceny Pana funkcjonowania poznawczego, m.in. uwagi i pamięci (celem rozwiania u Pana wątpliwości).
Zaplanowana przez Pana konsultacja neurologiczna osobista/kontrolna, również da Panu odpowiedź.

Z mojej strony, widzę to tak, że otrzymał Pan poważne sygnały, że trzeba zwolnić tempo, zatrzymać się i dokonać priorytetów, by zastanowić się Co jest dla Pana ważne, a Co mniej ważne...

Myślę, że taka zwyczajna rozmowa z psychologiem, byłaby dla Pana inspirująca, bo dałaby Panu możliwość wglądu i innej perspektywy.

Gdyby miał Pan życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com