Czy przyjmować żelazo i kwas foliowy przy planowaniu ciąży?

Planuje powiekszenie rodzinki i wczoraj od ginekologa dostalam zalecenie przyjmowania Folik ( kwas foliowy) i szelazo, ktore w swoim skladzie m rowniez kwas foliowy w takiej samej dawce jak jedna tabletka. Czy nie bede przyjmowala za duzej dawki kwasu foliowego? Czy mam przyjmowac tylko szelazo, czy kwas i szelazo?

Lek. Wojciech Zygmunt

Może pani spokojnie przyjmować oba te leki. Pozdrawiam i życzę zdrowia.