Czy przyjmowane leki mają wpływ na długość mojego życia?

Dzien dobry mam na imie Piotr. Mam pytanie jestem osoba otyłą 120 kg 178cm wzrostu 44 lata od około 19 lat zazywam bisocard 5 mg i lipanthyl 267M dopiera od roku tabletka raz dzienne kiedys jedna co 2 lub 3 dni ciśnienie po lekach to 140/90 poziom trojglicerydow 650.Od okolo 3 tygodni przeszedlem na dietę wegetariańską łacznie z rybami . Moje pytanie czy w związku tym iz tyle czasu zazywam te leki ma to wplyw na długość mojego życia długotrwałe przyjmowanie leków?

Dzień dobry,

przy Pana jednostkach chorobowych leki należy przyjmować regularnie - ich niestosowanie zagraża Pana życiu. Proszę także pamiętać, że aby stopniowo redukować ilość przyjmowanych leków należy stosować zdrową dietę - w tym celu najlepiej jest zgłosić się do dietetyka, który połączy Pana otyłość z chorobami i ustali 1 dietę, która będzie wpływała na każdą jednostkę chorobową, co będzie wpływało pozytywnie na Pana stan zdrowia.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga