Czy przyjmowanie leku Duphaston przez dłuższy czas wpływa na wzmożone wypadanie włosów?

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy przyjmowanie leku duphaston przez dłuższy czas wpływa na wzmożone wypadanie włosów? Biorę go od stycznia, a włosy lecą mi od tego czasu w nadmiernych ilościach. Morfologia ok, hormony też, tarczyca również. Czy jak będę miała przepisany do tego lek clostilbegyt - czy on może jeszcze nasilić już i tak osłabione włosy? Dziękuję z góry Za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Lek duphaston w sam sobie nie powinien powodować wypadania włosów. W dostępnych materiałach udostępnionych przez producenta nic na ten temat nie piszą. Bardziej prawdopodobną przyczyną wypadania włosów jest być może stres? Lek clostilbegyt wydaje się, że może nasilić wypadanie włosów ponieważ jednym z działań niepożądanych jest przejściowe wypadanie włosów. Przy najbliższej wizycie u lekarza proszę powiedzieć o problemie. Być może inne leki byłyby dla Pani bardziej odpowiednie. Ale to może określić tylko lekarz bezpośrednio badający. Pozdrawiam