Czy przyjmowanie tego leku jest konieczne?

Dzień dobry, przez zaburzenia lękowe miałam ciągle tętno powyżej 80, 90 i poszłam do kardiologa żeby sprawdzić czy z sercem wszystko w porządku. Wyszło wszytsko dobrze i lekarz zapisał mi pół blocardu dziennie. Biorę go i faktycznie nie czuję kołatania serca, jednak mam dopiero 19 lat i nie wiem czy jest sens brać taki lek. Tętno nie przekroczyło mi 100 a podobno dopiero wtedy jest niebezpieczne. Czy zalecane byłoby skonsultowanie się z jeszcze jednym kardiologiem, aby zapytać czy branie tego leku jest konieczne? Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 19 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Blocard (bisoprolol) to lek, który jest często przepisywany pacjentom z problemami z sercem lub nadciśnieniem tętniczym. Ma on zdolność do obniżania częstości akcji serca i kontrolowania niektórych objawów związanych z zaburzeniami rytmu serca.

W przypadku zaburzeń lękowych, które prowadzą do podwyższonego tętna, leczenie zazwyczaj koncentruje się na rozwiązaniu przyczyny lęku, na przykład terapii psychologicznej lub farmakoterapii przeciwlękowej. Blocard może pomóc w kontroli częstości akcji serca, ale nie jest on lekiem przeciwlękowym ani lekiem pierwszego wyboru do leczenia lęku.

Zalecamy, aby podjęła Pani kroki w celu leczenia zaburzeń lękowych i w przypadku poprawy stanu zdrowia psychicznego, wykonała badania kardiologiczne. Pozwoli to ocenić, co jest przyczyną problemu.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-zaburzenia-lekowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.