Czy realna jest szansa na ciążę?

Witam. Mam pytanie. Dwa miesiące temu przez wydłużający się cykl miesiączkowy, lekarz ginekolog zalecił przyjmowanie progesteronu. W pierwszym miesiącu przyjęłam według dawkowania, jednak w drugim przez nieoczekiwany wyjazd przyjęłam tabletki przez dwa dni (miałam brać przez 10 dni). Okresu dostałam w 24 dniu cyklu, jednak było to bardziej plamienie. Pare dni od zakończenia plamienia zaczęły boleć mnie piersi, tak jak przed miesiączką, lecz jakby ból był intensywniejszy i skupiał się na sutkach, które też są nabrzmiałe. Moje pytanie jest następujące: czy takiej sytuacji możliwa jest ciąża? Czy raczej są to wahania hormonalne, które występują po nieregularnym przyjmowaniu progesteronu? Dodam jeszcze, że współżyję regularnie z partnerem.

Lek. Michał Lenard

Odpowiedź na to pytanie da wykonanie testu ciążowego. W razie pozytywnego wyniku należy wykonać badanie b-HCG, aby mieć pewność. Pozdrawiam!