Czy rehabilitacja łąkotki przyśrodkowej pozwoli zażegnać problem dalszej degeneracji chrząstki?

Z badania MRI stawu kolanowego wynika, że: 1) Na pograniczu rogu tylnego oraz tylnej części trzonu łąkotki przyśrodkowej dyskretne pasmo podwyższonego sygnału, bez łączności z powierzchniami stawowymi łąkotki, jak w przypadku obecności niewielkich zmian degeneracyjnych. 2) Zmiany w obrębie chrząstki widoczne na obszarze o średnicy ok. 5 mm. 3) W sąsiedztwie powyższych zmian widoczne lokalne nierówności obrysów chrząstki kłykcia przyśrodkowego kości udowej, z miernego stopnia jej scieńczeniem oraz obecnością śladowych zmian obrzękowych szpiku kostnego w ich sąsiedztwie. Wnioski: Śladowe zmiany degeneracyjne łąkotki przyśrodkowej, na ich poziomie prawdopodobne niewielkie, lokalne uszkodzenie chrząstki stawowej, z obecnością dyskretnej strefy obrzęku szpiku kostnego. Czy dobrze rozumiem, że rehabilitacja łąkotki przyśrodkowej pozwoli zażegnać problem dalszej degeneracji chrząstki?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza ortopedy i ustalenie dalszego postępowania w zależności od danych klinicznych.