Czy rzeczywiście choruję na nerwicę natręctw?

Witam. Czy jeśli trzech psychiatrów postawiło diagnozę jako nerwica natrectw to diagnoza jest słuszna? Moje objawy trwają już prawie trzy lata i wg mnie nie są typowe dla nn a jest to uczucie jakby braku sympatii do kogos kogo powinna teoretycznie lubić, jakby chęć uderzenia tej osoby, wmawianie sobie ze jest głupia a naprawdę jest sympatyczna, ciągle analizowanie charakteru tej osoby, niemożliwość myślenia pozytywnego o przyszłości, ciągle analizowanie itd Dodam tylko że te myśli mimo iż straszne, czasem agresywne są przeze mnie niechciane nie mogę się ich pozbyć. Czasem już nie mam siły aż głową mi od tych myśli pęka. A może to schizofrenia albo jakaś inną choroba.?.Czy nerwica może aż tak zmienić myślenie? Dawniej nie miałam takich myśli w stosunku do tej osoby. Dodam jeszcze że generalnie wszystkim się przejmuje i jestem bardzo nerwowa. Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Witam !

Jeśli trzech psychiatrów postawiło jednakową diagnozę, to wszystko wskazuje na to, że jest ona właściwa. Aby odpowiedzieć na postawione pytanie, czy jest to rzeczywiście nerwica natręctw, należy przeprowadzić odpowiednie badanie oraz szczegółowy wywiad z osobą badaną i wówczas można postawić właściwą diagnozę/i jak wynika z opisanej sytuacji tego dokonali psychiatrzy badający./Jednym z objawów nerwicy natręctw jest właśnie natłok niechcianych myśli , których trudno się pozbyć, nadmierne ,natrętne analizowanie rzeczywistości,połączone z lękowym nastawieniem do świata...,więc opisane objawy mają znamiona myślenia kompulsywnego, które występuje w nerwicy natręctw. Doszukiwanie się innych chorób w przypadku postawionej jednakowej diagnozy przez kilku specjalistów również wskazuje na problem natręctwa myślowego. ..Natomiast , jeśli nadal pozostają wątpliwości proponuję skorzystać także z pomocy psychoterapeuty, który pomoże uporać się z natrętnymi myślami /wspólnie "rozkminuje" przyczyny obecnego stanu emocjonalnego/, co w konsekwencji przyniesie większy spokój i uporządkowanie wewnętrzne.

Pozdrawiam

Anna Szyda