Czy są jakieś skutki uboczne stosowania takiej diety?

Spalam dziennie od 500 do 1000 kcal na bieganiu/rowerze przy dziennym spożyciu 1600 kcal i gubie około 2 - 3 kg tygodniowo. Czy możliwe są jakieś skutki uboczne stosowania takiej diety przy takim spalaniu kalorii? Dodam, że nie czuję się źle przy takim trybie i jedynym zauważalnym minusem jest lekki głód pomiędzy posiłkami oraz tęsknota za dawnymi nawykami. Wiek: 19 Wzrost: 1.77m Waga początkowa: między 88 a 90 kg Waga aktualna (po 3 tygodniach stosowania diety) około 82/83

W początkowym etapie odchudzania, możliwa jest szybsza utrata kilogramów (na początku organizm traci wodę, w późniejszym czasie jest to tkanka tłuszczowa). Zaleca się aby w ciągu tygodnia masa ciała zmieniała się o 0.5 - 1 kg.

Pana dieta jest ubogaenergetycznie. Faktycznie, stosowanie tego typu planów żywieniowych na własną rękę może wiązać się z negatywnym wpływem na organizm, począwszy od niedoborów pokarmowych, zaburzeń odżywiania, zaburzeń gospodarki elektrolitowej, jak i w konsekwencji wystąpieniem efektu jojo.

Jeśli ma Pan dalsze pytania co do tego, czy Pańska dieta jest właściwie zbilansowana, warto skonsultować się w tej kwestii z dietetykiem. Ten przeanalizuje Pański plan żywieniowy i przedstawi odpowiednie zalecenia dietetyczne.