Czy są kremy do rąk, które dodatkowo zabezpieczą przed zarażeniem grzybicą podczas masażu?

Kiedyś używałam takiego kremu imbirowego do nóg, żeby dodatkowo zabezpieczyć się po wizycie na basenie (klapki oczywiście były w pierwszej kolejności). Czy rzeczywiście imbir ma tutaj "cokolwiek do gadania"? A czy częste jedzenie czosnku, chrzanu i cebuli, które posiadają właściwości antygrzybicze, może dodatnio wpłynąć na odporność na zarażenie grzybicą? O zdrowe odżywianie i sen dbam intuicyjnie od zawsze. Używki w niewielkich ilościach, a stres staram się przespać (ale nie snem patologicznym). Dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam, mademoiselle
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zdrowa dieta jest podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu i utrzymania odporności. Czosnek, cebula i chrzan od setek lat są znane jako produkty pomagające  w walkach z infekcjami.

Jeżeli chodzi o krem, to zdrowa skóra, bez uszkodzonego naskórka, znacznie skuteczniej chroni nas przed zarażeniem. Przy częstym i intensywnym myciu rąk może dojść przesuszenia skóry, co prowadzi do naruszenia tej naturalnej bariery, dlatego wskazane jest używanie łagodnych płynów i kosmetyków, aby skórę chronić (ale niekoniecznie z imbirem:)) Także spocone, stale wilgotne dłonie czy stopy, są bardziej narażone na infekcję, więc jeżeli występuje taki problem, warto zastosować kosmetyki ograniczające nadmierną potliwość.

Pozdrawiam.