Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy są to objawy psychosomatyczne?

Na początku sierpnia złapałam przeziębienie. Jedyne objawy to katar i lekki ból gardła. Laryngolog zapisał antybiotyk i leki przeciwhistaminowe. Z wymazu gardła nic nie wyszło. Po powrocie "do zdrowia" wznowiłam bieganie. Jednak za każdym razem po treningu odczuwam dziwne bóle w klatce piersiowej (nad piersiami badz w mostku) oraz nawrót lekkiego bólu gardła. Badania krwi, tarczyca, spirometria, ciśnienie wszystko w normie. Crp niskie. Nie wiem czy to objawy psychosomatyczne czy coś poważnego. Ponowne przerwy 1-2 tygodniowe nic nie dają, wszystko wraca z powrotem. Za tydzień badania u kardiologa, ale nie wiem czy to dobry kierunek.
KOBIETA, 32 LAT 7 miesięcy temu

Leczenie chorób serca

Omdlenia, kołatanie serca, obrzęki, zasinienie skóry, ból w klatce piersiowej ? to mogą być objawy choroby serca. Jednym z powszechnie występujących schorzeń jest choroba wieńcowa. Prof. Janina Stępińska opowiada o farmakologii w przypadku jej wystąpienia, jako jednym z możliwych działań prowadzących do wyzdrowienia.

Z pewnością konsultacja kardiologiczna przy opisanych przez Panią objawach jest niezbędna, aby wykluczyć czynniki somatyczne. Jeśli okaże się, że źródła problemów leżą po stronie psychologicznej, wówczas sugeruję nawiązanie kontaktu z psychologiem psychoterapeutą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy