Czy moje objawy są związne ze stresem?

Dzień dobry, mam 23 lata i ostatnio miałam dość trudny okres w życiu (nawrót nowotworu taty, niepokój rodziny, choroba kardiologiczna przyjaciółki, mój pracoholizm oraz perfekcjonizm). Zaczęłam być diagnozowana kardiologicznie ze względu na pojedynczą tachykardię oraz wysokie ciśnienie które było następstwem tachykardii. Choroby kardiologiczne są wykluczone, a w momencie zakończenia pracy na rzecz skupienia się na studiach oraz podjęcia terapii u psychologa zostały względnie unormowane moje wyniki. Jednak w trakcie kontaktu z kardiologiem otrzymałam trittico, który zażywałam przez tydzień. Jeszcze wcześniej 5 razy zażyłam Xanax, a te sytuacje miały miejsce 3-4 tygodnie temu. Obecnie od conajmniej 3 tygodni nie zażywam żadnych leków. Morfologia krwi wyszła względnie dobrze oprócz podwyższonego MCH- wynik to 31.1. co do ogólnego samopoczucia to od dłuższego czasu czuję się osłabiona, przemęczona i co dwa dni robię sobie drzemki, mam problemy z koncentracją, włosy wypadają mi garściami, kłujące bóle brzucha, wzdęcia, kilka czerwonych plamek na brzuchu (kardiolog mówił że mogły mi po prostu pęknąć naczynka), szybko drętwieją mi nogi, a do tego w ciągu tygodnia przytyłam 0,5-0,8 kg, mimo że nie zmieniałam nawyków żywieniowych. Mam zdiagnozowany IBS, żadnych innych chorób. Nie jestem pewna co mam zrobić- czy mam podstawy do dalszej diagnostyki i jeśli tak to pod jakim kątem? Ewentualnie czy jest to po prostu efekt około 3 miesięcznego stresu? Jest to dla mnie trudna sytuacja i już nie wiem czy coś mi jest czy to są po prostu jakieś psychosomatyczne objawy?

Witam,

opisane objawy kliniczne warto z konsultować z lekarzem psychiatrą który oceni Pani objawy na podstawie rozmowy oraz badania psychologicznego potwierdzając lub wykluczając objawy psychosomatyczne. Dalsze postępowanie zależy od diagnostyki lekarza psychiatry aby szukać przyczyny Pani objawów.

Proponuję wykonać badania z krwi TSH, witamina b12, witmina D.

Zalecenia nawodnienia organizmu, spacery na świeżym powietrzu połączony z regularnym wysiłkiem fizycznym dopasowanym do stanu zdrowia wykazuje mocne działanie przeciwlękowe i antydepresyjne.

Pozdrawiam