Na co wskazują te objawy u 19-latka?

Pomocy! jakoś od lutego dosyć źle się czuje, dostałem jakiegoś ataku nie mogłem złapać oddechu do tego bolało mnie w klatce po lewej stronie, lekarze nie stwierdzili nic poważnego dostałem skierowanie do kardiolog która wykluczyła przyczyny kardiologiczne ale mam tachykardie zatokową, do tego byłem u ortopedy ze względu na szewska klatkę tez wykluczył przyczynę, dodam ze jeszcze mam coś z gardłem od kilku miesięcy lekko mnie boli miałem powiększone migdałki po antybiotyku są mniejsze ale lekko boli i mam brązowe krostki na tylnej ścianie gardła, do tego mam zawroty głowy ogólne osłabienie i jeszcze wczoraj przy wypróżnianiu zauważyłem trochę krwi w kale co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pańskie objawy są niespecyficzne i z pewnością wymagają poszerzenia dotychczasowej diagnostyki.

Ból gardła, powiększone migdałki i brązowe krostki na tylnej ścianie gardła to wskazanie do konsultacji z laryngologiem, natomiast krew w kale jest wskazaniem do wizyty u gastrologa. Warto wykonać nie tylko badania laboratoryjne, ale również obrazowe – na przykład USG jamy brzusznej.

Jeśli zaś chodzi o atak związany z niemożnością złapania oddechu, to przyczyną mogą być nie tylko schorzenia kardiologiczne, ale również nerwica.

Odpowiedzi na inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-gardla-i-powiekszone-migdalki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problem-ze-zlapaniem-glebszego-oddechu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-gardla-powiekszone-migdalki-oslabienie-i-ropna-wydzielina.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.