Czy skakanie na skakance pomoże mi spaść z wagi, czy tylko rozbuduje nogi?

Kilka razy próbowałam się już odchudzić, jednak nigdy nie byłam w tym wytrwała. W ciągu dwóch lat przytyłam 20 kg, a w lipcu mam ślub, do którego chcę schudnąć. Mam 165 cm wzrostu i ważę 80 kg. To jest dla mnie jakiś koszmar. Zaczęłam skakać na skakance 30 min. dziennie, tylko obawiam się, że rozbudują mi się łydki, które i tak przez to że przytyłam urosły. Teraz nie wiem już, jak je wyszczuplić. Zaczęłam dietę już tydzień temu. Jem 4-5 posiłków dziennie, nie jem po 18 i piję 1,5 litra wody. Pytanie, czy do lipca uda mi się spaść z wagi do 60 kg i jak wytrwać? Co zrobić żeby po kolejnym tygodniu, nie mieć załamania i nie powrócić do starych nawyków? Czy skakanie na skakance pomoże mi spaść z wagi, czy tylko rozbuduje nogi?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

przede wszystkim 20 kg to bardzo duża utrata masy ciała, aby jej spadek był trwały i nie wystąpił efekt jojo musi być powolny. Osoby ze znaczną nadwagą, na diecie niskokalorycznej, mogą stracić od 0,5 do 1 kg w ciągu tygodnia. Bywają jednak tzw. przestoje, to znaczy waga stoi w miejscu, co jest procesem naturalnym i mija po 2 do kilku tygodni, ważne aby wtedy nie stracić motywacji i dążyć do wyznaczonego celu.

Proponuję udać się do dietetyka, który ułoży dla Pani odpowiednią dietę, nauczy jak zdrowo się odżywiać i przede wszystkim będzie podtrzymywał Panią w swojej decyzji, dzięki czemu proces odchudzania będzie łatwiejszy.

Mimo to, może Pani spróbować odchudzać się na własną rękę. Jednak na początek proponuję zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi. Informacje dotyczące ich znajdzie Pani na naszej stronie m.in. w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Każde ćwiczenia wykonywane regularnie sprzyjają utracie tkanki tłuszczowej. Proszę się nie obawiać nadmiernej muskulatury. Proponuję wykonywać ćwiczenia na różne partie ciała, np. 3 razy w tygodniu po godzinę. Znajdzie je Pani na stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Inne ćwiczenia angażujące wszystkie partie ciała i zwiększające kondycję również są polecane, przede wszystkim spacery, pływanie czy jazda na rowerze.

Pozdrawiam