Czy skok cukru to cukrzyca ciążowa?

Witam. Jestem w 7 tygodniu ciąży. Wizytę u lekarza mam za tydzien. W pierwszej ciąży miałam cukrzycę ciazowa dlatego gdy dowiedziałam się o tej ciąży zakupiłam glukometr i co jakiś czas mierzyłam cukier. Do wczoraj wszystko było ok. Po zdjedzeniu posiłku po godzinie cukier podskoczył do 152. Od tego czasu jem często a mało i cukier jest ok. Czy to cukrzyca ciążowa? Co powinnam zrobić? Proszę o odpowiedź

Witaminy w ciąży

Dzień dobry,

jest duże prawdopodobieństwo rozwinięcia się cukrzycy ciążowej, w przypadku gdy we wcześniejszej ciąży ona występowała.

Proszę stosować dietę z ograniczeniem łatwoprzyswajalnych węglowodanów ( najlepiej pod opieką dietetyka) i regularnie co jakiś czas kontrolować poziom glikemii.

Na wizycie kontrolnej proszę poinformować lekarza prowadzącego i zaistniałej sytuacji.

Pozdrawiam