Czy skroń może boleć od zęba?

Witam 2 lata temu miałem odbudowana górną 5 z prawej strony za pomocą satyryk.Ostatnio zaczął mnie pobolewac i robi się jakby czarny.Czy możliwe jest aby od tego zęba bolała mnie prawa skroni?bo takie mam wrażenie.

Witam serdecznie,
Ciężko powiedzieć bez dokładniejszej diagnostyki, ale ogólnie raczej rzadko się tego typu sytuacje zdarzają. Najlepiej udać się na konsultację do stomatologa i skontrolować radiologicznie, czy nie ma żadnej zmiany zapalnej przy korzeniu zęba. Czasami ból w okolicy skroni może się pojawiać przy nieprawidłowym dostosowaniu wypełnienia w zgryzie, ale przy wypełnieniu mającym 2 lata jest to mało prawdopodobne.

Z dużym prawdopodobieństwem ból głowy u Pana w okolicy prawej skroni może być pochodzenia odzębowego (15). Należy zrobić rtg panoramiczne ,które pomoże potwierdzić lub wykluczyć przyczynę stomatologiczną.