Czy słuszne było odstawienie leku?

Dzień dobry Mam pytanie odnośnie reakcji na lek Pregabalin. Od 5/6 miesięcy biorę rano Escitil (teraz już 20mg) zaś od 2 miesięcy wieczorem biorę Lamegom 1 tabletkę na noc. Po ostatniej rozmowie z psychiatrą, ze względu na pojawiające się napady paniki, zgrzytanie zębami i budzenie się w nocy, dostałam dodatkowy lek na noc (wcześniej wspomniany Pregabalin początkowo 1 tabletka). Po paru dniach od rozpoczęcia przyjmowania Pregabalinu pojawiła się u mnie na plecach reakcja alergiczna. Z początku nie wielka, jednak po 8 dniach już była coraz większą, a początkowo moja myśl że przejdzie po paru dniach się nie sprawdziła. Dlatego odstawiłam ten lek, jednak nie skonsultowałam się w tej sprawie ze swoim lekarzem. Wizytę mam dopiero za 3 tygodnie a ze względów finansowych nie chce jej przyspieszać. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłam, czy może powinnam na nowo zacząć przyjmować ten lek licząc że tym razem skutków ubocznych nie będzie bądź się nimi nie przejmować? Czy może nie brać ich i czekać na konsultacje z lekarzem? Nadmienie tylko że oprócz farmakoterapii jestem w trakcie psychoterapii.

Witam! Wymienione przez Panią leki nie wchodzą ze sobą w niebezpieczne reakcje (z dostępnego piśmiennictwa), Jednak każdy z nich, a szczególnie przy politerapii, mogą wywołać reakcję skórną. Reakcje skórne czasem pojawiają się nawet przy stosowaniu PLACEBO. Decyzja, którą Pani podjęła jest z wszech miar słuszna. Powodzenia W. Łuczkowski.