Czy słusznie podejrzewam, że to może być ciąża?

Witam, mam takie zapytanie. Czy mogę być w ciąży? Ostatnia miesiączkę miałam 26-31.03.2021. Stosunek odbyłam 24.04. 2021 planowana miesiączkę miałam dostać 13 dni temu czyli 28.04.3021 jednakże do dnia dzisiejszego(11.05.2021) nie wystąpiła. Test wykonany 7. 05.2021 był negatywny. Bardzo proszę o odpowiedź lub wskazówki co w danej sytuacji zrobić.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie wspomina Pani o tym, czy kiedykolwiek występowały u Pani zaburzenia cyklu oraz czy leczy się Pani z powodu jakiejś choroby przewlekłej – cukrzycy, niedoczynności tarczycy lub chorób o podłożu ginekologicznym.

Jeśli nie, a dotychczas nie odnotowała Pani żadnych opóźnień menstruacji, to przede wszystkim warto ponownie wykonać test ciążowy lub oznaczyć poziom beta hCG w badaniu laboratoryjnym, co pozwoli na stuprocentowe wykluczenie ciąży. Następnie powinna Pani zgłosić się do ginekologa – badanie palpacyjne i USG dopochwowe mogą pomóc w ustaleniu źródła zaburzeń menstruacji.

Być może zainteresuje Panią ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/6-znakow-swiadczacych-o-tym-ze-twoje-hormony-starzeja-sie-za-szybko-jak-to-zmienic.

Niewykluczone, że w dalszej kolejności lekarz rozważy badania hormonalne, w tym badanie prolaktyny oraz męskich hormonów płciowych. Może być wskazane również oznaczenie poziomu TSH.

O najczęstszych przyczynach braku miesiączki może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.