Czy spożywanie cynamonu przez kilka lat mogło mieć zły wpływ na pracę nerek i wątroby?

Dzień dobry Chciałąbym zapytać czy spożywanie cynamonu codziennie przez kilka lat w ilośći 1/2 , 3/4 łyczeczki do kawy mogło zaszkodzić w postaci uszkodzenia nerek, wątroby? Cynamon ma dużo włąściwości zdrowotnych ale boję się ze w nadmiarze mógłby być szkodliwy, szczególnie dla nerek i wątroby. Czy taka ilość mogłaby uszkodzić nerki, wątrobę?Dziękuję za odpowiedz

Witam serdecznie,

spożywanie cynamonu w takich ilościach jak Pani opisuje nie wpłynęłoby negatywnie na nerki czy wątrobę.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk