Czy spożywanie pięciu kaw dziennie szkodzi zdrowiu?

Czy spożywanie 5 kaw dziennie szkodzi zdrowiu? Ostatnią piję niekiedy po godzinie 22 przed treningiem. Nie odczuwam żadnych negatywnych skutków ubocznych. Ile kaw dziennie można pić bez obaw o zdrowie?

Witam serdecznie,
to ile kaw dziennie można wypijać jest kwestią indywidualna i zależy od stanu zdrowia danej osoby. Poza tym kawa kawie nie równa a Pan nic nie pisze jak mocne są to kawy oraz czy jest to kawa naturalna sypana czy rozpuszczalna. Nie mnie jednak nie zaleca przekraczania 3 filiżanek dziennie. Kawa może wypłukiwać z organizmu cenne minerały oraz powodować zatrzymanie wody w organizmie, działa odwadniająco.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk