Czy zdrowa osoba może zaczynać dzień od kawy?

Czy zdrowa osoba moze zaczynac dzien od kawy? Najpierw kawa a pozniej snadanie. I jaka kawe lepiej pic rozpuszczalna czy tradycyjna?

Dzień dobry,

najbezpieczniej zacząć dzień od pełnowartościowego śniadania ok 0,5 -1 godz od momentu wstania. Kawa natomiast powinna się pojawić najwcześniej 2 godziny od tej pory. Sam rodzaj kawy nie ma większego znaczenia - kwestia smaku.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam,
Lepiej zjeść najpierw śniadanie a później wypić kawę aby nie podrażniać żołądka.
Pozdrawiam

Witam,
zdecydowanie lepiej jest rozpocząc dzień od pełnowartościowego śniadania a dopiero po nim wypijać kawę. Nie podrażni Pani w ten sposób żołądka.
Nie zgodzę się z tym że rodzaj kawy nie ma znaczenia - ogólnie rzecz biorąc lepiej wybierać kawę ziarnistą i mielić ją na świeżo lub przynajmnjiej kawę sypaną pażoną a nie rozpuszczalną. Ma ona zdecydowanie więcej substancji aktywnych. Wszystko jednka zalezy od stanu zdrowia i indywidualnych zaleceń.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk