Odruchy wymiotne podczas picia kawy

Witam,mam 25 lat i od jakiegos czasu nie moge pic kawy. Do tej pory pilam tylko kawe rozpuszczalna z mlekiem albo taka 3w1. Od jakis 3 miesiecy gdy probuje wypic kawe mam odruchy wymiotne,wystarczy jeden lyk i juz koniec picia kawa do zlewu idzie...Prosze o pomoc czemu tak jest?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

należy Pani do osób które nietolerują kawy, proszę się nie przejmować czasami ktos nie może byc kawy czasami mocnej herbaty. Wyłączenie kawy z diety nie wpłynie negatywnie na Pani zdrowie.

Pozdrawiam

Witam Panią,

najwyrażniej pani aorganizm nie toleruje kawy. Najlepiej wykluczyć ja z diety. Jeżlei potrzebuje Pani naturalnie podnieść ciśnienie to można sięgnąć po mocną herbatę np. zioloną zamiast kawy, która rownież pobudza organizm.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Warto na jakieś 2 tyg całkowicie wyłączyć kawę i po tym czasie spróbować wypić, jak się Pani będzie czuła. Najkorzystniejsza jest z ekspresu, rozpuszczalna a tym bardziej 3w1 ....,cóż ani kawa, a skład pozostawia dużo do życzenia.