Czy stan zapalny nerwu wywołał te objawy?

Mam stan zapalny nerwu łokciowego. Od paru dni towarzyszy mi uczucie drętwienia dłoni oraz zauważyłam, że po wewnętrznej stronie dłoni, przy kciuku uwypukliła się żyła, wydaje się jakby spuchnięta i cały czas pulsuje, nie tylko przy dotyku, ale odnoszę wrażenie, jakby pulsowała mi cała dłoń. Czy to może mieć związek z tym stanem zapalnym ? Czy konieczna jest konsultacja z lekarzem ?
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą sugerować obecność stanu zapalnego nerwu łokciowego oraz mogą mieć związek z obrzękiem lub innymi czynnikami powodującymi ucisk na nerw.

Uczucie pulsacji może wynikać z reakcji organizmu na stan zapalny lub związane z nim zwiększone ukrwienie. Jednakże konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu dokładnej oceny stanu zdrowia i postawienia właściwej diagnozy. Lekarz będzie w stanie przeprowadzić badanie fizyczne, zadać dodatkowe pytania i ewentualnie zlecić dodatkowe badania, takie jak badania obrazowe, jeśli będzie to konieczne.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nerw-lokciowy-przebieg-rola-i-uszkodzenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.