Czy stosowanie tego leku przez kilka dni może mieć jakieś konsekwencje?

Witam czy przyjmowanie leku Axotret przez okres kilku dni może mieć jakieś negatywne konsekwencje zdrowotne? Zacząłem go stosować, ale przeczytałem o poważnych powikłaniach,jakie mogą nastąpić po zastosowaniu tego leku,np.zespół jelita drażliwego,zespół suchego oka,przewlekłe problemy ze stawami i go odstawiłem. Czy taka mała dawka może mi zaszkodzić bo bardzo sie martwie ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, ocena ewentualnej szkodliwości leku i jego skutków ubocznych należy do lekarza prowadzącego. Dobiera on leki po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, polegającego m.in. na ustaleniu czy ten ma jakieś choroby przewlekłe, które ewentualnie mogłyby stanowić przeciwwskazanie do zażywania określonego preparatu leczniczego. Co do szkodliwości stosowanego przez Pana leku, to proszę pamiętać także, że ryzyko wystąpienia skutków ubocznych zazwyczaj nie jest duże, jeśli pacjent nie jest uczulony na żaden ze składników. Ponadto niestety zażywanie większości leków stosowanych w medycynie obciążone jest ryzykiem możliwych działań niepożądanych. Jeśli jednak nic Panu nie dolega i nie budzi Pańskiego niepokoju, sugerowałabym trzymanie się zaleceń lekarza, ponieważ to on decyduje o długości trwania kuracji i jej ewentualnym przerwaniu. W razie gdyby poczuł się Pan źle, proszę się skontaktować z lekarzem – być może zmieni leki. O działaniach niepożądanych leków może Pan przeczytać w artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/dzialania-niepozadane-lekow oraz – htts://portal.abczdrowie.pl/niebezpieczne-polaczenia-lekow-nigdy-nie-bierz-ich-razem. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.