Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy stosunek odbył się w dzień owulacji?

Witam. Mam 21 lat. Miesiączkuję regularnie. Cykl trwa zawsze 28 dni. Ostatnia menstruacja zaczęła się 8 marca, a skończyła 12. Wczoraj, tj. 21 marca, współżyłam z moim chłopakiem bez zabezpieczenia i doszedł on we mnie. Czy mogę być w ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam!

Stosunek odbył się w 14 dniu cyklu. Przy 28-dniowych okresach to dokładny termin owulacji. W takim wypadku szanse na ciążę są dość duże.

Aby sprawdzić, czy doszło do zapłodnienia, proponuję wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormnu jest największe. Jeżeli wynik będzie ujemny, a miesiączka się nie pojawi, test należy powtórzyć po 2 tygodniach lub można wcześniej oznaczyć stężenie hcg w laboratorium.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy