Czy suchość w gardle, brak równowagi, bóle mięśni, bóle głowy, dreszcze, poty to nerwica?

Witam, choruje od kilku miesięcy na nerwice lękową moje objawy to: suchość w gardle, brak równowagi, bóle mięśni, bóle głowy, dreszcze, poty, przy strachu szybkie bicie serca, bóle brzucha i biegunki . Zauważyłam też, że schudłam , ale apetyt mam! Wszystkie badania wyszły ok, ale ja i tak bardzo się boje. Lekarz mi powiedział, że to nerwica, ale ja nie wierze. I do tego zauważyłam kilka guzków na kościach są daleko od siebie nie bolą chyba, że bardzo, bardzo mocna przycisne. Bardzo się boje i prosze o szybką odpowiedź dodam też, że wszystkie te rzeczy zauważyłam gdy moja nerwica zaczeła się powiększać. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry, jeżeli Pani badania są w normie to niestety wszystko wskazuje na nerwice. Warto zarejestrować się do lekarza psychiatry, który postawi jednoznaczną diagnozę, być może wprowadzi farmakoterapię. Proszę też pomyśleć o psyxhoterapii. Jest Pani młoda także warto podjąć szybkie i skuteczne działania, żeby nerwica nie zawładnęła Panią, żeby mogła Pani żyć pełnią życia i nie bać się.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam

Proszę zaufać lekarzowi, wskazane jest leczenie "Nerwicy" metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej, ponieważ farmakoterapia w pewnym stopniu niweluje objawy - jednak nie leczy przyczyny problemu, która wraz z odstawieniem farmakoterapii nasila objawy chorobowe.
Zaburzenia lękowe - zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną objawiają się przyspieszonym pulsem (tachykardią) i podwyższonym ciśnieniem krwi, uciskiem w klatce piersiowej, problemami gastrycznymi, wskutek pobudzenia układu współczulnego (nadnercza produkują katecholaminy - adrenalinę i noradrenalinę), w stanach zagrożenia, np., strach, gniew, organizm mobilizuje się do działania., może występować napięcie mięśniowe, ból w okolicy karku i pleców.
Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy 3 czynniki lęku:
(1) Poznawczy (myśli, wyobrażenia).
(2) Fizjologiczny (doznania w ciele).
(3) Behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te aspekty wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego).
Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania,
Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją.
Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne, W tym przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zmieniać przekonania, dzięki którym łatwiej jest radzić sobie z problemami w życiu codziennym.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Jeśli podejrzewa Pani, że cierpi na nerwicę, warto skontaktować się z psychoterapeutą aby ten zdiagnozował Pani stan zdrowia, a następnie jeśli będzie to konieczne podjął się terapii, lub skierował do dalszej terapii. Może Pani skorzystać dodatkowo z pomocy psychiatry, który może zaproponować Pani odpowiednią farmakoterapię mającą na celu zmniejszenie dokuczliwości objawów. Proszę pamiętać ze tylko w pracy z psychoterapeutą będzie mogła Pani przepracować i wyleczyć przyczyny nerwicy. Sądzę, ze powinna Pani różne skonsultować się z lekarzem, aby ten zbadał guzy, które Pani zaobserwowała. Myślę, że żaden z opisanych przez Panią objawów nie powinien zostać zaniedbany. Mogą one niestety narastać i coraz bardziej utrudniać Pani życie., w zasadzie w każdym jego obszarze. dlatego warto już teraz poszukać pomocy. Spadek wagi może wynikać również z problemów gastrycznych, o których Pani pisze. Również przeżywany stres przyspiesza metabolizm organizmu, co może skutkować ubytkiem wagi. Serdecznie pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/