Czy ta biegunka ma związek z infekcją?

Dzień dobry, Kilka dni temu złapałam infekcje intymną grzybiczą i byłam z tym u ginekologa, dostałam odpowiednie leki. Jestem w trakcie leczenia natomiast następnego dnia dostałam biegunki i trwa już drugi dzień. Czy to ma jakiś związek? Czy mogę wziąć jakieś tabletki z apteki na biegunkę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

biegunka nie jest typowym objawem dla grzybicy pochwy. Świadczyć jednak może o zakażeniu ogólnoustrojowym.

Skoro biegunka pojawiła się tuż po rozpoczęciu leczenia, to możliwe, że jest to również jedno z działań niepożądanych zażywanych leków. Niestety nie wspomina Pani, jakie to są leki, dlatego nie możemy stwierdzić, czy do skutków ubocznych zaliczają się problemy z układem pokarmowym.

W tym celu proszę zapoznać się z ulotkami stosowanych leków. Jeśli znajdzie w nich Pani informacje na temat możliwości wystąpienia biegunek, to warto powrócić do lekarza i poinformować go o wystąpieniu działań niepożądanych. Być może konieczna będzie wówczas zmiana leków na inne.

Szczegółowe informacje na temat leczenia grzybicy znaleźć można pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-grzybicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.