Czy tabletki antykoncepcyjne zaczęte w 10 dni po miesiączce dają jakąś skuteczność?

Mam 23 lata. Mój narzeczony miał wyjechać na miesiąc, więc postanowiłam zrobić sobie przerwę z tabletkami. On jednak wraca wcześniej. Miałam już miesiączkę ale, chcąc zrobić przerwę po siedmiu dniach, nie zaczęłam nowego opakowania. Wiem, że po przerwie nowe opakowanie należy zaczynać w pierwszy dzień okresu, ale czy jeśli zacznę opakowanie w 10 dni później, to będzie zachowana ochrona przed ciążą?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przykro mi, ale jeśli zastosuje Pani tabletki antykoncepcyjne 10 dni po zażyciu ostatniej pigułki z poprzedniego opakowania, to w żadnym razie nie może Pani liczyć na skuteczne działanie antykoncepcyjne w tym cyklu. Musi Pani poczekać na kolejną miesiaązkę i pierwszego jej dnia rozpocząć nowe opakowania.

Pozdrawiam!