Czy tabletki Apetitblock są odpowiednie?

Witam. Nie stosuję żadnej diety, nie odchudzam się. Jestem miłośniczką słodyczy i chipsów. Chciałam zapytać o tabletki Apetiblock. Czy są one odpowiednie? Chciałabym się w końcu pozbyć ochoty i zjadania chipsów i słodyczy. Chciałabym zacząć stosować te tabletki, lecz nie wiem, czy są one odpowiednie. Dziękuję za poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do dietetyka. Po wizycie będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie. Sądzę, że warto byłoby nauczyć się zamieniać powyższe przekąski na zdrowe przekąski.

Odradzałabym stosowania tabletek tego typu. Nawet jeśli działają, to i tak nie rozwiążą Pani problemu na stałe, a mogą się przyczynić jedynie do powstania efektu jo-jo i przytycia z powrotem z nawiązką.
Słodycze i chipsy to produkty uzależniające, należy więc skupić się na ich wyeliminowaniu.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Żadne tabletki nie wyeliminują wybiórczo potrzeby jedzenia chipsów i słodyczy. Tu raczej możemy mówić o uzależnieniu od cukru i glutaminianu sodu. Radzę skonsultować się z dietetykiem, aby tak ustawił Pani posiłki, by czuła Pani sytość przez cały dzień i na te produkty "nie miała już miejsca" w żołądku.

pozdrawiam, M. Mięsowicz
www.miesowicz.fitdietetyk.pl