Czy tabletki mogły spowodować ból przy oddawaniu moczu?

Co może być, gdy opóźniłam się z wzięciem tabletki antykoncepcyjnej tzn. miałam wziąć o 21.00 a zażyłam dopiero na drugi dzień o 15.00? Potem już normalnie zaczęłam przyjmować następne, dostałam okres w danym czasie i w tym dniu kochałam się z mężem, nie zabezpieczaliśmy się dodatkowo. Okres miałam tylko 1 dzień i gdy oddaje mocz odczuwam dziwny ból. Proszę mi powiedzieć co to może być? Jaka przyczyna, że zaginęła miesiączka i odczuwam takie bóle? Dodam, że kiedyś miałam zapalenie przydatków. Dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opóźnienie w przyjęciu tabletki, szczególnie jeśli wystąpiło w pierwszym bądź trzecim tygodniu, może potencjalnie doprowadzić do owulacji i w konsekwencji do zapłodnienia. Jeśli krwawienie nie wystąpiło w czasie przerwy siedmiodniowej w normalnej intensywności, to proszę wykonać test ciążowy. Zawahanie hormonalne związane z pominiętą tabletką mogło również spowodować inny schemat krwawienia. Ból przy oddawaniu moczu może świadczyć o stanie zapalnym dróg moczowych i wymagać leczenia. Proszę się udać z tym problemem do lekarza rodzinnego, który zleci badanie moczu.

Pozdrawiam serdecznie!