Czy tak przeprowadzone badanie będzie miarodajne?
Dzień dobry, jestem w 24 tc. Dostałam skierowanie na badanie glukozy z obciążeniem. Miałam w domu wypić roztwór z 75 g glukozy i za dwie godziny zgłosić się na pobranie krwi. W pierwszej ciąży miałam przy okazji tego badania krew pobieraną również na czczo i przez dwie godziny miałam siedzieć, a nie chodzić po poczekalni; a tu musiałam się wybrać pół kilometra do przychodni...Czy tak przeprowadzone badanie będzie miarodajne? Laboratorium u nas czynne jest jedynie przez godzinę, stąd podobno taki sposób; ale czy to ma sens?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
nie sądzę ponieważ powyżej opisane badanie jest poza wszelkimi normami ich wykonania, powinno być wykonane tak poprzednim razem