Czy taka choroba zwalnia mnie z noszenia maseczki?

Witam, jestem chory na chorobę afektywną dwubiegunową. Czy taka choroba zwalnia mnie z noszenia maseczki ochronnej ? Gdy mam ją na sobie czuję jakby jakieś robaki chodziły mi po twarzy. Ciągle muszę się drapać bo mam wrażenie jakby mnie coś gryzło. Dodam, że występują również czasem epizody schizofrenii ( postacie, głosy ). Zażywam leki, ale konkretnie czy podczas takiego czegoś muszę nosić maseczkę ?

Witam! Maseczki są ochroną dla otoczenia i używamy ich przede wszystkim po to, aby chronić innych. Na razie nie ma innej metody ograniczenia epidemii. Powodzenia i poczucia spełnienia obywatelskiego obowiązku względem naszych współbratymców W. Łuczkowski.