Czy taka jest przyczyna łysienia męskiego?

Witam. Mam pytanie czy łysienie typu męskiego (wysoki poziom DHT) powoduje wypadanie brwi? Ponieważ zauważam że brwi przeradzają się, a na pewno witamin mi nie brakuje ( biorę od paru miesięcy witaminy B i cynk)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

łysienie męskie, zwane androgenowym, może powodować przerzedzenie brwi – utrata owłosienia w tym miejscu, podobnie jak zahamowanie wzrostu owłosienia na genitaliach czy dołach pachowych itd., może mieć związek z zaburzeniami endokrynologicznymi.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-wypadanie-wlosow-wszystko-o-wypadaniu-wlosow.

Natomiast nie sposób jednoznacznie wskazać przyczyny łysienia brwi w Pana przypadku – jeżeli wraz z nasileniem się problemu łysienia zauważył Pan zanik owłosienia brwi, można uznać, że odpowiedzialne za to są zaburzenia hormonów płciowych. Nie jest jednak wykluczone, że problemy z owłosieniem tych okolic mają inną przyczynę. Na przykład AZS, zakażenie nużeńcem, zapalenie mieszków włosowych czy bardzo często towarzyszące niedoczynności tarczycy zaburzenia wydzielania hormonów przez gruczoł tarczowy.

Warto to sprawdzić, wykonując podstawowe badania morfologiczne krwi, rozszerzone o fT3 i fT4, a także anty-TPO i anty-TG, które wraz z TSH powinny pokazać stan tarczycy.

Odsyłam do naszego artykułu, być może Pana zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-chorob-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.