Czy taka mała ilość światła słonecznego może mieć wpływ na dzieci?

Witam.W przedszkolu mojego dziecka okna są stale zasłonięte do 2/3 wysokości. Kawałek odsłoniętego okna jest na samej górze,tak że dzieci nie mają z okna żadnego widoku.Stale.I tu mam pytanie,czy to nie ma negatywnego wpływu na samopoczucie dzieci? Minimalne światło dzienne i brak widoku,takie odcięcie od świara?

Witam Panią,

proponowałabym skontaktować się z innymi rodzicami i dyrektorką przedszkola. Światło dzienne potrzebne jest do rozwoju widzenia, do rozwoju dziecka i wszystkich procesów biologicznych i chemicznych w organizmie. Sądzę, że decyzja o zasłanianiu okien nie jest dobrą decyzją. Proszę poczynić kroki aby ta decyzja została cofnięta i okna zostały odsłonięte, powinni pomóc w tym inni rodzice. Życzę powodzenia.