Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taka sytuacja u psychiatry jest możliwa?

Dzień dobry. Narzeczony dzień po wizycie u psychiatry, do którego został skierowany przez terapeutę (bezpośrednio po wizycie powiedział mi, że wszystko jest z nim ok) powiedział mi, że lekarz psychiatra poprosił go, aby nie mówił mi o lekach, które będzie przyjmował (Miravil), ponieważ to psuje realację, ale narzeczony zdecydował mi o tym jednak powiedzieć. Czy psychiatra może wydać zalecenie, aby nie dzielić się z narzeczoną z którą mieszka pacjent informacją o przyjmowanych lekach? Nie wiem komu ufać.
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam! Zazwyczaj zaleca się wtajemniczenie w swoje sprawy osobę najbliższą. Decyzja zawsze należy jednak do pacjenta. Jeżeli leczony obawiał się jak Pani zareaguje na tę wiadomość, to mógł otrzymać tego typu radę. Do takich informacji przekazywanych przez pacjentów zawsze podchodzimy z rezerwą. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy