Czy taka sytuacja u psychiatry jest możliwa?

Dzień dobry. Narzeczony dzień po wizycie u psychiatry, do którego został skierowany przez terapeutę (bezpośrednio po wizycie powiedział mi, że wszystko jest z nim ok) powiedział mi, że lekarz psychiatra poprosił go, aby nie mówił mi o lekach, które będzie przyjmował (Miravil), ponieważ to psuje realację, ale narzeczony zdecydował mi o tym jednak powiedzieć. Czy psychiatra może wydać zalecenie, aby nie dzielić się z narzeczoną z którą mieszka pacjent informacją o przyjmowanych lekach? Nie wiem komu ufać.

Witam! Zazwyczaj zaleca się wtajemniczenie w swoje sprawy osobę najbliższą. Decyzja zawsze należy jednak do pacjenta. Jeżeli leczony obawiał się jak Pani zareaguje na tę wiadomość, to mógł otrzymać tego typu radę. Do takich informacji przekazywanych przez pacjentów zawsze podchodzimy z rezerwą. Pozdrawiam W. Łuczkowski.