Psychoterapia a leki od psychiatry

Witam A czy mogę jednocześnie przyjmować leki od psychiatry-może trafi i iśc na psychoterapię Zapomniałem nadmienić ze mam jeszcze nizależnie zmiany zwyrodnieniowe odcinka kręgosłupa L-S Może są jakieś tabletki na nerwicę o wysokiej skuteczności Pozdrawiam

Dzień dobry:) Odpowiem krótko. Oczywiście, że tak. Można, a nawet jest wskazane, żeby leczenie farmakologiczne uzupełnić psychoterapią. Często jest tak, że pacjenci zaczynają od leczenia farmakologicznego i psychoterapii, po czym poprawa stanu pacjenta powoduje, że wycofywane są leki, a pacjent uczestniczy tylko w psychoterapii. Takie decyzje powinny być podejmowane po konsultacji ze specjalistami. Pozdrawiam serdecznie

Oczywiście. Wiele zaburzeń psychicznych leczy się, stosując połączenie farmakoterapii z psychoterapią.
Leki musi dobrać indywidualnie lekarz psychiatra. Nie ma złotego środka, który świetnie działa na wszystkich pacjentów. Najważniesze jest, aby wybrał Pan takich specjalistów, do których ma Pan zaufanie i stosował się do zaleceń.
Wszelkie kwestie dotyczące Pana zdrowia fizycznego należy konsultować na bieżąco z lekarzem prowadzącym.